Organizacja zajęć petanque w szkołach

Petanque jest także świetnym uzupełnieniem podstawowych zajęć z Wychowania Fizycznego w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach, gdyż rozwija u dzieci i młodzieży wiele pozytywnych cech ducha i ciała:

1. Aktywizuje również mniej sprawnych uczniów (od lekkiej nadwagi do znacznej niepełnosprawności), przez co jest sportem bardzo integracyjnym.

2. Osiągane wyniki nie zależą od siły, wzrostu, wagi, ani zasięgu ramion, więc możliwa jest rywalizacja na równych szansach graczy o znacznie różnym wieku - od lat 6 do 106.

3. Rozwija u dzieci zdolność koncentracji, tak pożądaną w czasach wszechobecnego ADHD.

4.Rozwija koordynację ruchową oraz równowagę dzieci i młodzieży.

5. Petanque jest przede wszystkim "grą głowy", w której bardzo ważne są założenia taktyczne, co rozwija u uczniów zdolność logicznego myślenia i planowania strategicznego.

6. W przypadku braku dostępu do bulodromu lub innego terenu nadającego się do gry w Petanque  oraz w sezonie zimowym, można grać w Soft-Petanque - odmianę, w której gra się w pomieszczeniach (salach gimnastycznych, aulach, jadalniach, a nawet na korytarzach szkolnych) miękkimi kulami, które są bezpieczne dla każdego rodzaju podłóg.

 

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w celu omówienia możliwości dokonania bezpłatnej prezentacji gry w Państwa szkole.

 

_________________________________________________________________________

Informujemy że pliki cookies z naszej strony wykorzystywane są wyłacznie w celach statystycznych (statystyki odwiedzin strony) i nie będą wykorzystywane w żaden inny sposób ani nie będą w żadej sposób kojarzone z konkretnymi użytkownikami.

Każda przeglądarka ma możliwość wyłączenia cookies.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------